Մենք չենք աջակցում Հայաստանին Ադրբեջանի դեմ. ՄԱԿ-ում ՌԴ դեսպան
ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի դեսպան Վասիլի Նեբենզյան "իրականությանը չհամապատասխանող" է անվանել այն պնդումները, թե Ռուսաստանն ու Թուրքիան աջակցում են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության տարբեր կողմերին:
"Այո, Թուրքիան միանշանակ սատարում է Ադրբեջանին։ Մենք դա գիտենք։ Բայց դա չի նշանակում, որ մենք մյուս կողմում ենք ՝ աջակցելով Հայաստանին Ադրբեջանի դեմ։ Դա այդպես չէ ։ Մենք պաշտպանում ենք ռազմական գործողությունների արդար կարգավորումն ու դադարեցումը", - ասել է Նեբենզյան, որի խոսքը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը ։
Դիվանագետն ասել է նաեւ, որ" Մոսկվան դեռեւս չի տեսնում երկխոսության պատրաստակամություն Հայաստանի եւ Ադրբեջանի կողմից՛՛ եւ հույս է հայտնել, որ ՌԴ-ի, ԱՄՆ-ի եւ Ֆրանսիայի նախագահների հայտարարությունը "կփոխի այդ իրավիճակը":

Посол РФ в ООН: мы не поддерживаем Армению против Азербайджана
Посол России в ООН Василий Небензя назвал «не соответствующими действительности» утверждения о том, что Россия и Турция поддерживают разные стороны в конфликте в Нагорном Карабахе.
«Да, Турция однозначно поддерживает Азербайджан. Мы это знаем. Но это не означает, что мы на другой стороне, поддерживая Армению против Азербайджана. Это не так. Мы поддерживаем справедливое урегулирование и прекращение боевых действий», - сказал Небензя, слова которого приводит ТАСС.
Дипломат сказал также, что «Москва пока не видит готовности к диалогу со стороны Армении и Азербайджана» и выразил надежду, что заявление президентов РФ, США и Франции «изменит эту ситуацию».