«Դադարեցնել Հայաստանի համայնքների խոշորացման ապազգային և արատավոր ծրագիրը՝ վերադառնալով նախկին կառուցվածքին և զարկ տալ գյուղապահպանության ու գյուղատնտեսության զարգացմանը։
Վերականգնել Հայաստանի բոլոր համայնքների նախկին կառուցվածքը՝ հատկապես պահպանելով և կարևորելով գյուղը, գյուղական բոլոր համայնքների դերն ու նշանակությունը գյուղատնտեսության զարգացման գործում, և ամեն օր՝ 24-ժամյա ռեժիմով, Հայաստանում զարգացնել գյուղատնտեսության բոլոր ճյուղերը:
Ընդունել գյուղատնտեսության զարգացման պետական ռազմավարական ծրագիր՝ հիմքում դնելով Հայաստանի Հանրապետության պարենային անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունը:
Մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 30-ը Հայաստանի գյուղական բոլոր համայնքների ընտանիքների գյուղատնտեսական բոլոր վարկերը զրոյացնել: Գյուղատնտեսական բոլոր տեսակի վարկերի վճարումը Հայաստանում գործող բանկերին պարտավոր է կատարել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը:
Ավելին, այս որոշման մեջ հստակ նշել, որ Հայաստանի գյուղական բոլոր համայնքներում բնակվող ընտանիքների կողմից մասնավորի և, կամ պետության առջև կուտակված ոռոգման ջրի և հողի հարկի պարտքերը զրոյացվում են»:

Председатель Партии «Армянские Орлы. Единая Армения»  Хачик Асрян продолжает представлять главные положения своей национальной программы по строительству военной и социальной Армении.
«Остановить порочную антинациональную программу по расширению общин Армении, возвращаясь к прежней структуре, и дать толчок развитию защиты села и сельского хозяйства.
Восстановить прежнюю структуру всех общин Армении, особенно сохраняя и укрепляя село, подчеркивая роль и значение всех сельских общин в развитии сельского хозяйства и, каждый день, 24-часовом режиме в сутки развивать все отрасли сельского хозяйства.
Принять государственную стратегическую программу развития сельского хозяйства, ставя в основу необходимость обеспечения продовольственной безопасности Республики Армения.
До 30 декабря 2021 года во всех сельских общинах Армении обнулить все сельскохозяйственные кредиты семьей. Выплата всех видов сельскохозяйственных кредитов действующим в Армении
Более того, в этом решении следует четко указать, что долги, перед частным лицом или государством по поливной воде и земельному налогу, накопленные семьями, проживающими во всех сельских общинах Армении, обнуляются».