ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը Ինդոնեզիայի դեսպանի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերին
Նոյեմբերի 13-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ինդոնեզիայի Հանրապետության դեսպան Արիֆ Մուհամադ Բասալամահին (նստավայրը՝ ք․Կիև)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Սաֆարյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին իր պարտականությունների ստանձման կապակցությամբ և հաջող ու արդյունավետ գործունեություն մաղթել հայ-ինդոնեզական կապերի ամրապնդման գործում։
Նախարարի տեղակալն անդրադարձել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերին՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության բռնի տեղահանության արդյունքում ստեղծված իրավիճակը։ Մնացական Սաֆարյանը նաև ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։
Կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր, մտքեր են փոխանակել բազմակողմ հարթակներում համագործակցության խորացման, առևտրատնտեսական կապերի խթանման, ինչպես նաև գիտակրթական և տեխնոլոգիական ոլորտներում առկա փոխգործակցությունն ընդլայնելու վերաբերյալ։

Новоназначенный посол Республики Индонезия вручил копии верительных грамот заместителю министра иностранных дел Республики Армения
13 ноября заместитель министра иностранных дел Мнацакан Сафарян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Индонезия в Армении Арифа Мухамада Басаламу (резиденция в г. Киев) по случаю вручения копий верительных грамот.
Заместитель министра иностранных дел Армении Сафарян поздравил новоназначенного посла со вступлением в должность и пожелал ему удачной и плодотворной деятельности в деле укрепления армяно-индонезийских отношений.
Заместитель министра представил усилия Армении, направленные на установление мира в регионе. Он представил вниманию собеседника ситуацию, сложившуюся вследствие насильственного перемещения населения Нагорного Карабаха в результате действий Азербайджана по этнической чистке. Мнацакан Сафарян также проинформировал собеседника о представленном Правительством Армении проекте «Перекресток Мира».
Стороны обсудили вопросы, касающиеся двусторонних отношений, обменялись мнениями по углублению сотрудничества на многосторонних площадках, развитию торгово-экономических связей, а также расширению текущего сотрудничества в научно-образовательной и технологической сферах