ՉԺՀ ԱԳ նախարար Վանգ Յին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արարատ Միրզոյանին
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետական խորհրդի անդամ, Արտաքին գործերի նախարար Վանգ Յին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արարատ Միրզոյանին ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ողերձում մասնավորապես ասվում է.
Ուրախությամբ տեղեկացա ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում Ձեր նշանակման մասին, ինչի կապակցությամբ անկեղծորեն շնորհավորում եմ:
Չինաստանը և Հայաստանն ավանդական բարեկամական գործընկերներ են: Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր ապահովվում են տարբեր մակարդակներում ակտիվ շփումներ և կապեր, միջազգային ասպարեզում հաստատուն կերպով առաջ են մղվում գործնական համագործակցությունը և փոխգործակցությունը, հետևողականորեն պահպանվում է չին-հայկական հարաբերությունների առողջ և հաստատուն դինամիկան:
Ներկայումս կորոնավարակային համաճարակը տիրում է աշխարհում: Համախմբվածությունը և համերաշխությունը միակ ճիշտ ելքն է կորանավարակի դեմ պայքարում:
Պատրաստ եմ Ձեզ հետ միասին ամրապանդել մեր գերատեսչությունների միջև հաղորդակցությունը և փոխգործակցությունը, խորացնել բազմոլորտ համագործակցությունը՝ չին-հայկական հարաբերությունները զարգացման նոր մակարդակի բարձրացնելու համար:

Министр иностранных дел КНР Ван И направил поздравительное послание Арарату Мирзояну
Член Государственного совета Китайской Народной Республики, министр иностранных дел Ван И направил поздравительное послание Арарату Мирзояну в связи с его назначением на пост министра иностранных дел Армении, в котором, в частности, говорится:
С радостью узнал о Вашем назначении на должность министра иностранных дел Республики Армения, в связи с чем искренне Вас поздравляю.
Китай и Армения являются традиционными дружественными партнерами. С момента установления дипломатических отношений поддерживаются активные контакты и связи на различных уровнях, на международной арене стабильно продвигаются практическое сотрудничество и взаимодействие, последовательно поддерживается здоровая и устойчивая динамика китайско-армянских отношений.
В настоящее время в мире царит коронавирусная пандемия. Сплоченность и солидарность — единственный правильный способ в борьбе с коронавирусом.
Готов вместе с Вами укреплять связи и взаимодействие между нашими ведомствами, углублять многоотраслевое сотрудничество для поднятия китайско-армянских отношений на новый уровень развития.