Բայրամովը և Ռիկերը քննարկել են Երևանի ու Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորումը
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ, Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիկերը Բաքվում քննարկել են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը:
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով երկրի ԱԳՆ-ն, կողմերը քննարկել են Բաքվի եւ Երեւանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի տարրերը եւ դրանից բխող հարցերը, տարածաշրջանում կոմունիկացիաների բացումը եւ հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման գործընթացը:
Հանդիպման ընթացքում ադրբեջանցի նախարարը հայտարարել է, որ Հայաստանը "մինչև հիմա չի կատարել իր պարտավորությունները 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի եռակողմ հայտարարության շրջանակներում" և "ամբողջությամբ դուրս չի բերել իր զինվորականներին Ադրբեջանի տարածքից" ։

Байрамов и Рикер обсудили нормализацию отношений между Ереваном и Баку
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов и сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США, старший советник по переговорам на Кавказе Филип Рикер обсудили в Баку процесс нормализации армяно-азербайджанских отношений.
Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на МИД страны, стороны обсудили элементы мирного договора между Баку и Ереваном и вытекающие из этого вопросы, открытия коммуникаций в регионе и процесс делимитации армяно-азербайджанской границы.
В ходе встречи азербайджанский министр заявил, что Армения «до сих пор не выполнила свои обязательства в рамках трехстороннего заявления от 10 ноября 2020 года» и «не вывела полностью своих военных с территории Азербайджана».