Ադրբեջանը չի հրավիրվել Եվրախորհրդարանի կոմիտեի նիստին. մինչդեռ Հայաստանից հրավիրվել է Արարատ Միրզոյանը
Ադրբեջանը չի հրավիրվել Բրյուսել ՝ մասնակցելու Եվրախորհրդարանի արտաքին գործերի հանձնաժողովի նիստին։ Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում հայտնել է Բելգիայում Ադրբեջանի դեսպանը եւ ԵՄ-ում ադրբեջանական առաքելության ղեկավարը։
Հատկանշական է, որ Հայաստանը հրավեր է ստացել ԵԽ-ից։
Նշենք, որ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն արդեն Բրյուսելում է, որտեղ ելույթ կունենա Եվրախորհրդարանի արտաքին գործերի կոմիտեի նիստում եւ կներկայացնի Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետ կապված Արցախում ստեղծված հումանիտար իրավիճակը:
Հայտնի է նաև, որ այսօրվա նիստում ԵՄ երկրների ԱԳ նախարարները որոշում կկայացնեն Հայաստան մոնիթորինգային առաքելություն ուղարկելու մասին։

Азербайджан не приглашен на заседание Комитета Европарламента, между тем от Армении приглашен Арарат Мирзоян
Азербайджан не был приглашен в Брюссель для участия в заседании Комитета Европарламента по иностранным делам. Об этом в своем микроблоге в Твиттер сообщил посол Азербайджана в Бельгии и глава азербайджанской миссии в ЕС.
Примечательно, что Армения приглашение от ЕП получила. Глава МИД Армении Арарат Мирзоян уже находится в Брюсселе, где выступит на заседании Комитета ЕП по иностранным делам и представит гуманитарную ситуацию в Арцахе в связи с блокадой Азербайджаном Лачинского коридора. Также известно, что на сегодняшнем заседании главы МИД стран ЕС примут решение об отправке мониторинговой миссии в Армению․