Թուրքիայում ավտոբուսի վթարի հետևանքով առնվազն ինը մարդ է զոհվել, 28-ը՝ վիրավորվել
Թուրքիայի Այդընջըք շրջանում (Մերսին նահանգ) ավտոբուսի հետ վթարի հետևանքով առնվազն ինը մարդ է զոհվել, 28-ը՝ վիրավորվել, հայտնում է TRT Haber հեռուստաալիքը։
Հեռուստաալիքի հաղորդմամբ՝ Անթալիայից Մերսին ճանապարհին ավտոբուսը բախվել է արգելապատնեշին, ապա շրջվել։
Մերսինի նահանգապետ Ալի Համզա Փեհլիվանի խոսքով՝ ավտոբուսը հանրապետության արևմուտքում գտնվող Մարմարիսից մեկնում էր հարավ-արևելքում գտնվող Մարդին նահանգ։ «Ավտոբուսում ընդհանուր առմամբ եղել է 40 մարդ։ Անթալիա-Մերսին ավտոճանապարհին ժամը 01:15-ի սահմաններում վարորդը թունելից դուրս գալուց հետո կորցրել է կառավարումը և մեքենան շրջվել է ձորը։ Վթարը տեղի է ունեցել քաղաքից 170 կմ հեռավորության վրա [Մերսին, Ենիքաշ կոմսություն]։ Արդյունքում մեր քաղաքացիներից 9-ը զոհվեցին, 30-ը վիրավորվեցին։ Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոցներ»,- ասել է նահանգապետը։
Տուժածները տեղափոխվել են Այդընչիկ, Սիլիֆքե եւ Անամուր քաղաքների հիվանդանոցներ։ Ոստիկանությունը հետաքննում է տեղի ունեցածը։

В Турции в ДТП с автобусом погибли девять человек, 28 пострадали
По меньшей мере девять человек погибли, 28 пострадали в ДТП с автобусом в турецком районе Айдынджик (провинция Мерсин), сообщил телеканал TRT Haber.
По его информации, автобус на пути из Антальи в Мерсин врезался в заграждение, а затем перевернулся.
Как сообщил губернатор Мерсина Али Хамза Пехливан, автобус выполнял рейс из Мармариса на западе республики в провинцию Мардин на юго-востоке. «Всего в автобусе находились 40 человек. На трассе Анталья - Мерсин водитель потерял управление после выезда из тоннеля около 01:15 и транспортное средство опрокинулось в кювет. Авария произошла в 170 км от города [Мерсин, в уезде Еникаш]. В результате 9 наших граждан погибли, 30 пострадали. Они доставлены в больницы», - сказал губернатор.
Пострадавшие доставлены в больницы в городах Айдынджик, Силифке и Анамур. Полиция ведет расследование.