Պաղեստինի հաղթանակը նախազգուշացում է Իսրայելի հետ փոխզիջումների գնացողների համար․ Վելայաթի
Իսլամական հեղափոխության առաջնորդ այաթոլա Սեյեդ Ալի Խամենեիի ավագ խորհրդական Ալի Աքբար Վելայաթին հայտարարել է, որ պաղեստինցիների «հաջող» լայնածավալ գործողությունը միանշանակ կարագացնի Իսրայելի ռեժիմի փլուզումը, հաղորդում է Mehr-ը։
Վելայաթին, որը նաև Իսլամական զարթոնքի համաշխարհային ասամբլեայի գլխավոր քարտուղարն է, շաբաթ հանդես է եկել  պաղեստինյան դիմադրության  ՀԱՄԱՍ շարժման քաղաքական բյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիին և «Իսլամական ջիհադ» շարժման  գլխավոր քարտուղար Զիադ ալ-Նահալային հասցեագրված ուղերձով։
«Ահաբեկչական սիոնիստական ​​ռեժիմի տիրապետության և բռնակալության դարաշրջանն ավարտվել է»,- ասել է Վելայաթին։
Նա հավելել է, որ գրավյալ  տարածքներում ընթացող իրադարձությունները «Պաղեստինում իսլամական դիմադրության ճակատի հզորության միայն փոքր դրսևորումն են»։
Ըստ Վելայաթիի, Իսրայելի «հանցավոր» ռեժիմի դեմ պաղեստինյան դիմադրության շարժման գործողությունը «մեծ հաղթանակ էր, որը թշնամիների սարսափն ու զարմանքն առաջացրեց և մուսուլմաններին  երջանկացրեց աշխարհի բոլոր ծայրերում, հատկապես Արևմտյան Ասիայում»:
Իրանցի բարձրաստիճան պաշտոնյան հայտարարել է, որ «Ալ-Աքսայի ջրհեղեղ» գործողությունը պատասխան է «գրավյալ տարածքներում Իսրայելի ռեժիմի շարունակական հանցագործություններին»:
«Սա միանշանակ հիմնարար ​​փոփոխություններ մտցրեց  բռնազավթված Պաղեստինում ուժերի հավասարակշռության մեջ և թուլացրեց սիոնիստական ​​ռեժիմի դիրքերը, քան երբևէ»,- նշել է Վելայաթին։
Նա հավելել է, որ պաղեստինցիների «մեծ և ռազմավարական» հաղթանակը լուրջ նախազգուշացում էր բոլոր նրանց, ովքեր փոխզիջման են գնում Իսրայելի ռեժիմի հետ՝ հավելելով, որ ավելի շատ հաղթանակներ են տարվելու մինչև հանցավոր ռեժիմի փլուզումը։

Велаяти: Победа палестинцев стала предупреждением для тех, кто идет на компромисс с Израилем
Старший советник лидера Исламской революции Аятоллы Сейеда Али Хаменеи Али Акбар Велаяти заявил, что «успешная» крупномасштабная операция палестинцев определенно ускорит крах израильского режима, сообщает Mehr.
Велаяти, который также является генеральным секретарем Всемирной ассамблеи исламского пробуждения, выступил с замечаниями в субботнем послании главе политического бюро палестинского движения сопротивления ХАМАС Исмаилу Хании и Зиаду аль-Нахале, генеральному секретарю движения «Исламский джихад».
«Эра господства и тирании террористического сионистского режима подошла к концу», - сказал Велаяти.
Он добавил, что продолжающиеся события на оккупированных территориях являются «лишь небольшим проявлением мощи исламского фронта сопротивления в Палестине».
По словам Велаяти, операция палестинского движения сопротивления против «преступного» израильского режима стала «большой победой, которая вызвала ужас и изумление у врагов и счастье мусульман во всех частях мира, особенно в Западной Азии».
Высокопоставленный иранский чиновник заявил, что операция  «Наводнение Аль-Аксы» стала ответом на «постоянные преступления израильского режима на оккупированных территориях».
«Это определенно внесло фундаментальные изменения в баланс сил в оккупированной Палестине и поставило сионистский режим в более слабое положение, чем когда-либо прежде», - отметил Велаяти.
Он добавил, что «большая и стратегическая» победа палестинцев стала серьезным предупреждением для всех тех, кто идет на компромисс с израильским режимом, добавив, что до краха преступного режима будет одержано еще больше побед.