Իրանը մեղադրել է Իսրայելին ոստիկանական բաժանմունքի վրա հարձակում գործած ահաբեկիչներին աջակցելու մեջ
Իրանի ներքին գործերի նախարար Ահմադ Վահիդին Իսրայելին մեղադրել է Իրանի հարավարևելքում գտնվող Ռասկ քաղաքի ոստիկանական բաժանմունքի վրա մահաբեր հարձակում իրականացրած ահաբեկիչներին աջակցելու մեջ:
Իրանական IRNA գործակալությանը տված հարցազրույցում նախարարն ասել է, որ մեկնում է Ռասկ՝ ստուգելու ուրբաթ օրը տեղի ունեցած մահաբեր ահաբեկչության հետաքննությունը, որի հետևանքով 11 իրանցի ոստիկան է զոհվել, ևս վեցը վիրավորվել է:
Նա ընդգծել է, որ ահաբեկիչները «խմբավորումներ են, որոնց աջակցում է սիոնիստական ​​ռեժիմը»։
«Մենք ակնկալում ենք, որ մեր հարևանը (Պակիստանը) ավելի մեծ վերահսկողություն կիրականացնի համատեղ սահմանին, քանի որ պարզ է դարձել, որ ահաբեկչական խմբավորումները գալիս են սահմանի մյուս կողմից», - ասել է Իրանի ներքին գործերի նախարարը։

Иран обвинил Израиль в поддержке террористов, напавших на полицейский участок на юго-востоке страны
Министр внутренних дел Ирана Ахмад Вахиди обвинил Израиль в поддержке террористов, совершивших смертоносное нападение на полицейский участок в Раске, на юго-востоке Ирана.
В интервью иранскому агентству ИРНА министр сказал, что он направляется в Раск, чтобы проинспектировать расследование смертельного теракта, совершенного в пятницу, в результате которого погибли 11 иранских полицейских и еще шестеро были ранены.
Он подчеркнул, что террористы – «это группировки, поддерживаемые сионистским режимом».
«Мы ожидаем, что наш сосед (Пакистан) будет осуществлять более усиленный контроль над совместной границей, поскольку стало ясно, что террористические группировки прибывают с другой стороны границы», - сказал министр внутренних дел Ирана.