Իրանն Իսրայելի հանցագործություններն անպատասխան չի թողնի. Ռաիսի
Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսին հայտարարել է, որ երկիրն անպատասխան չի թողնի Իսրայելի հանցագործությունները, գրում է Mehr-ը։
Մեկնաբանելով Սիրիայում Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ռազմական խորհրդականների սպանությունը՝ Ռաիսին ասել է, որ դատապարտում է իսրայելական ուժերի ագրեսիան։
«Սիոնիստ հանցագործների կողմից նման գործողությունների շարունակությունը ցույց է տալիս նրանց չար նպատակներին հասնելու աճող անկարողությունը, ինչպես նաև դիմադրության ուժերին դիմակայելու նրանց հուսահատությունն ու անօգնականությունը», - ասաց նա:
Իրանի նախագահը նաև ցավակցություն է հայտնել Իսլամական հեղափոխության առաջնորդին, «դիմադրության ուժերին», Իրանի ժողովրդին և Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի զոհված խորհրդականների ընտանիքներին։
Ռաիսիի խոսքով, «զավթող Սիոնիստական ​​ռեժիմի վերջին հանցագործությունները կատարվում են Միացյալ Նահանգների աջակցությամբ և միջազգային կազմակերպությունների լռությամբ»։

Раиси: Иран не оставит без ответа преступления Израиля
Президент Ирана Эбрахим Раиси заявил, что страна  не оставит преступления Израиля без ответа, передает Mehr.
Комментируя гибель военных советников КСИР Ирана в Сирии, Раиси сказал, что осуждает акт агрессии израильских сил.
«Продолжение подобных действий сионистских преступников свидетельствует об их растущей неспособности достичь своих злых целей, а также об их отчаянии и беспомощности в противостоянии силам Сопротивления», - сказал он.
Президент Ирана также выразил соболезнования лидеру Исламской революции, «силам сопротивления», иранскому народу и семьям погибших советников КСИР.
По словам Раиси, «недавние преступления узурпирующего сионистского режима совершаются при поддержке США и молчании международных организаций».