Գիշերը Ղրղզստան-Չինաստան սահմանին վեց երկրաշարժ է գրանցվել
Անցած գիշեր և հունվարի 23-ի առավոտյան Ղրղզստանի և Չինաստանի սահմանին վեց երկրաշարժ է գրանցվել։ Այս մասին հայտնում է Kabar գործակալությունը՝ հղում անելով Ղրղզստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի սեյսմոլոգիայի ինստիտուտի տվյալներին։
Գործակալության տվյալներով՝ առաջին հզոր երկրաշարժից հետո գրանցվել է եւս հինգը։ Հստակեցվում է, որ ցնցումների ուժգնությունը տատանվել է 5,5-ից 8 բալ։
Տրանսպորտի և կապի նախարարությունը հայտնել է, որ երկրաշարժի հետևանքով ճանապարհներից մեկի ավտոճանապարհին քարեր և կավե աղբ է ընկել։ Հանրապետությունում նմանատիպ այլ դեպքեր չեն գրանցվել։

На границе Киргизии с Китаем зафиксировали шесть землетрясений
Шесть землетрясений зафиксировано прошедшей ночью и утром 23 января на киргизско-китайской границе. Об этом сообщило агентство Kabar со ссылкой на данные Института сейсмологии Национальной академии наук Киргизии.
По его данным, после первого мощного землетрясения было зафиксировано еще пять. Уточнятся, что сила подземных толчков составила от 5,5 до 8 баллов.
В министерстве транспорта и коммуникаций сообщили, что в результате землетрясения на проезжую часть одной из дорог упали камни и глинистые отвалы. Других подобных случаев в стране зафиксировано не было.