Ադրբեջանի ղեկավարության պատվերով Թբիլիսիում սպանվել է ընդդիմադիր թաբասարանցի Հուսեյն Բակիխանովը․ Լապշինը մանրամասներ է հայտնել
Ադրբեջանի իշխանությունների պատվերով Թբիլիսիում սպանվել է թաբասարանցի Հուսեյն Բակիխանովը Լապշինն այդ մասին հայտնել է Արցախում ռուսական խաղաղապահ ուժերի հրամանատար Ռուստամ Մուրատովին, ինչպես նաև ազգությամբ տաբասարանցի:
Ինչպես Facebook-ի իր էջում գրում է Լապշինը, մեկ ամիս առաջ նրա հետ կապվել է Հուսեյն Բակիխանովը ՝ պատմելով, որ իրեն Բաքվի կենտրոնում բռնել է ոստիկանությունը, 15 օր բանտում են պահել, գազանաբար ծեծել, կանխիկ գումար գողացել, պահանջել ներում խնդրել Ալիևից ՝ իր հասցեին կոշտ քննադատության համար:
"Նա ստիպված է եղել փախչել երկրից եւ ժամանակավորապես բնակություն է հաստատել Թբիլիսիում ։ Սակայն հուլիսի 12-ին Թբիլիսիի կենտրոնում նրա վրա հարձակվել են 5 ադրբեջանցիներ եւ 5 հոգի դաժան ծեծի ենթարկել ։ Նա հիվանդանոց է տեղափոխվել, Ինչի մասին հայտնել է իր բլոգում ։
Իսկ երեկ ինձ ասացին, որ նրան սպանել են։ Դուրս են նետել Թբիլիսիի բնակարանի պատուհանից, որը նա նկարահանել է ։ Վրացական ոստիկանությունը հետաքննություն է վարում, սակայն բոլոր հատկանիշներով Կասպից խավիարը առատորեն լցվում է քննիչների գրպանները, եւ նրանք "ինքնասպանություն" դատավճիռ կկայացնեն", - գրել է Լապշինը ։

По заказу властей Азербайджана в Тбилиси убит табасаранец-оппозиционер Хусейн Бакиханов։ Лапшин сообщил подробности
По заказу властей Азербайджана в Тбилиси убит табасаранец Хусейн Бакиханов։  блогер Лапшин сообщил об этом командующему российскими миротворческими силами в Арцахе Рустаму Муратову, также табасаранцу по национальности.
Как пишет на своей странице в Facebook Лапшин, месяц назад с ним связался Хусейн Бакиханов, рассказав, что его в центре Баку схватила полиция, 15 дней держали в тюрьме, зверски избивали, украли наличные деньги, требовали просить прощение перед Алиевым за жесткую критику в его адрес.
«Ему пришлось бежать из страны и он временно поселился в Тбилиси. Однако 12 июля в центре Тбилиси на него напали пятеро азербайджанцев и впятером жестоко избили. Он попал в больницу, о чем сообщил в своем блоге.
А вчера мне сообщили, что его убили. Выбросили из окна тбилисской квартиры, которую он снимал. Грузинская полиция ведет расследование, но по всем признакам каспийская икра обильно заливается в карманы следователей, и они вынесут вердикт "самоубийство"»,- написал Лапшин.