ԱՀ նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել կառավարությունում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 18-ին հրավիրել է ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ԱՀ կառավարության անդամները, պետական կառավարման այլ մարմինների ղեկավարները, դատական ու իրավապահ համակարգի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները:
Քննարկվել են Ադրբեջանի ցեղասպանական քաղաքականության պատճառով Արցախի Հանրապետության առջև ծառացած մարտահրավերները և դրանց դիմագրավման ուղղությամբ իշխանությունների քայլերը: Խորացող հումանիտար աղետի հետևանքների վերաբերյալ տեղեկություններ են հաղորդել պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը, առողջապահության նախարար Վարդան Թադևոսյանը, գյուղատնտեսության նախարար Գեորգի Հայրիյանը:
Նախագահ Հարությունյանը, ներկայացնելով արտաքին քաղաքական դաշտում վերջին զարգացումները, ընդգծել է Արցախի շուրջ տեղի ունեցող միջազգային գործընթացների կարևորությունը առկա մարտահրավերների հաղթահարման հարցում:
Մի շարք հրատապ խնդիրների վերաբերյալ մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել: Նախագահը համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարներին տվել է մի շարք հանձնարարականներ:

Президент провел расширенное совещание в Правительстве
18 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел расширенное рабочее совещание, в котором приняли участие члены правительства Республики Арцах, руководители других органов государственного управления, представители руководящего состава судебно-правовой системы.
Были обсуждены вызовы, с которыми столкнулась Республика Арцах в связи с геноцидальной политикой Азербайджана, и шаги, предпринимаемые властями для их преодоления.
Государственный министр Гурген Нерсисян, министр здравоохранения Вардан Тадевосян, министр сельского хозяйства Георгий Айриян представили информацию о последствиях углубляющейся гуманитарной катастрофы.
Президент Арутюнян, представляя последние развития во внешнеполитической сфере, подчеркнул важность международных процессов, происходящих вокруг Арцаха, в деле преодоления существующих вызовов.
Состоялся обмен мнениями по ряду актуальных вопросов. Президент дал ряд поручений руководителям соответствующих ведомств.