Բռնցքամարտի կանանց աշխարհի առաջնությունում հայ մարզիկը տարավ իր առաջին հաղթանակը
Բռնցքամարտի կանանց աշխարհի առաջնությունում 51 կգ քաշային Անուշ Գրիգորյանն իր առաջին մենամարտում հաղթել է 2018թ պատանեկան օլիմպիական 3-րդ խաղերի բրոնզե մեդալակիր, երիտասարդների 2018թ աշխարհի առաջնության հաղթող, 19-ամյա ամերիկուհի Հավեն Գարսիային:
Ինչպես իր ֆեյսբուքյան էջում նշում է ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Գևորգյանը, մենամարտից հետո Գարսիայի մարզիչները բողոքարկել էին մենամարտը: Րոպեներ առաջ հայտնի դարձավ, որ մենամարտը վերանայելուց հետո մրցավարական հանձնաժողովը չի փոխել իր որոշումը, ինչը նշանակում է, որ Անուշը շարունակում է պայքարը:

На первенстве мира армянская «боксерша» в первом поединке победила бронзовую призершу юношеских Олимпийских игр 2018 года
На женском чемпионате мира по боксу Ануш Григорян (51 кг) в своем первом поединке победила бронзовую призершу 3-х юношеских Олимпийских игр 2018 года, победительницу молодежного чемпионата мира 2018-го года, 19-летнюю американку Хавен Гарсию.
Как написал в своем Facebook  глава Федерации по боксу РА Артур Геворгян, несколько минут назад стало известно, что после пересмотра боя судейская комиссия не изменила своего решения, что означает, что Ануш продолжает борьбу.