Հատուկ պահպանվող տարածքում փորձել են խմելու ջուրը թունավորել
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ հունիսի 24-ին, ոստիկանության ծառայողների ճիշտ, օպերատիվ և գրագետ գործողությունների արդյունքում արտակարգ դեպք է կանխվել հանրապետությունում։
Ժամը 09։20-ի սահմաններում ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության կենտրոնական պահպանության բաժնի 40-ամյա ծառայողը «Աբովյան Վերին Պուրակ ՕԿՋ»-ում ծառայություն իրականացնելու ժամանակ նկատել է, որ նշված հատուկ պահպանվող տարածք է մուտք գործել մի քաղաքացի։
Ոստիկանության ծառայակիցն իր գործընկերոջ հետ մոտեցել է նրան և հորդորել, որպեսզի նա դուրս գա հատուկ պահպանվող տարածքից, սակայն այդ քաղաքացին ոչ միայն հրաժարվել է կատարել ոստիկանների օրինական պահանջը, այլև ձեռքին եղած մետաղյա իրով հարվածել է ոստիկանության ծառայող Նորայր Գ-ին։
Այնուհետև ահազանգով ժամանած ոստիիկանության կենտրոնական բաժնի ծառայողներն այդ քաղաքացուն, ով հատուկ պահպանվող տարածքում հայտնել է, որ ինքը գտնվում է այդ վայրում, որպեսզի ջուրը թունավորի, բերման է ենթարկվել ոստիկանության կենտրոնական բաժին։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ այդ քաղաքացին 68-ամյա Միխաիլ Լեդյաևն է։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ փաստի առթիվ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ և այդ գործի շրջանակում Մ. Լեդյաևը ձերբակալվել է։

68-летний Михаил Ледяев пытался отравить питьевую воду на особо охраняемой территории
По сведениям портала SHAMSHYAN.com, 24 июня в результате оперативных действий сотрудников Полиции РА был предотвращен чрезвычайный случай.
В районе 09: 20 служащий Центрального отдела Главного управления государственной охраны Полиции РА во время службы на особо охраняемой территории «Верин пурак Абовяна» заметил, что на указанную территорию въехал гражданин.
Полицейский вместе со своим сослуживцем подошел к этому гражданину и призвал, чтобы тот покинул особо охраняемую территорию, однако последний не только отказался выполнить законное требование полицейских, но и ударил одного из них (Норайра Г.) имеющимся у него в руках металлическим предметом. Однако прибывшие по вызову полицейских сотрудники Центрального отдела Главного управления государственной охраны задержали преступника, который признался, что пришел на особо охраняемую территорию, чтобы отравить воду. Преступник был подвергнут приводу в Центральный отдел Полиции.
По данным источника, преступником является 68-летний Михаил Ледяев. По факту возбуждено уголовное дело. Ледяев задержан.