Գործազրկության էական նվազում ունենք․ Փաշինյան
Ուրախ եմ արձանագրել, որ 2019 թվականի երկրորդ եռամսյակից մենք գործազրկության էական նվազում ունենք, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Եթե 2018-ի երկրորդ եռամսյակում գործազուրկների թիվը կազմել է 236 հազար 400 մարդ, ապա 2019 թվականի երկրորդ եռամսյակում գործազուրկների թիվը կազմել է 207 հազար 200 մարդ, նվազելով 29 հազար 200 մարդով:
Ներկայումս մեր երկրում գործազրկությունը կազմում է 17.7 տոկոս, ինչը նշանակում է, որ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ մեր երկրում ընդհանուր գործազրկությունը նվազել է 2.5 տոկոսով»:

Пашинян заверяет: Уровень безработицы в Армении сократился
Рад констатировать, что со второго квартала 2019 года в Армении наблюдается существенное снижение уровня безработицы. Об этом на своей страничке в Facebook написал премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Если во втором квартале 2018 года число безработных составило 236 400 человек, то во втором квартале 2019 года число безработных составило 207 200 человек, сократившись на 29 200 человек»,- отметил он.
По словам Пашиняна, в настоящее время безработица в стране составляет 17,7%, что означает на  2,5% меньше показателя аналогичного периода прошлого года.