«Իրավական ուղի» ՀԿ-ի փաստաբանական թիմը ստանձնել է ադրբեջանական գերությունից անմիջապես հետո կալանավորված 2 հայ զինծառայողների պաշտպանությունը
«Իրավական ուղու» փաստաբանական թիմը՝ Սիրանուշ Սահակյանը, Ռուբեն Մելիքյանը եւ Դավիթ Ավագյանը, pro bono հիմունքներով ստանձնել է ադրբեջանական գերությունից անմիջապես հետո կալանավորված երկու հայ զինծառայողների պաշտպանությունը: Այս մասին ասված է «Իրավական ուղի» ՀԿ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Տեղեկացնում ենք, որ այսօր՝ ժամը 16.00-ին, Երևանի դատարանի «Աջափնյակ-1» նստավայրում կայանալու է նրանցից մեկի՝ պայմանագրային զինծառայող Ռոբերտ Նալբանդյանի կալանքի երկարացման միջնորդության քննությունը: Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված արարքի համար։
Նշենք նաեւ, որ Ռոբերտ Նալբանդյանն ունի երեք անչափահաս երեխա, իսկ ադրբեջանական գերության ընթացքում ծեծի հետեւանքով ստացել է կողոսկրերի կոտրվածք»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Организация «Правовой путь» взяла на себя защиту арестованных после возвращения из бакинского плена военнослужащих
Адвокатская компания «Правовой путь» в лице Сирануш Саакян, Рубена Меликяна и Давида Авакяна на основе pro bono взяла на себя защиту двух армянских военнослужащих, арестованных сразу после возвращения из азербайджанского плена. «Сообщаем, что сегодня в 16: 00 в ереванском суде «Ачапняк-1» состоится рассмотрение ходатайства о продлении ареста одного из них - военнослужащего-контрактника Роберта Налбандяна. Он обвиняется в совершении деяния, предусмотренного ч. 3 ст. 365 УК РА.
Отметим также, что у Роберта Налбандяна трое несовершеннолетних детей, а в результате избиения в азербайджанском плену он получил перелом ребер», - говорится в сообщении.