Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին Հնդկաստանի Հանրապետության ազգային տոնի` Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Այս տարի մենք նշում ենք Հայաստանի Հանրապետության և Հնդկաստանի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյա հոբելյանը, և ես գոհունակությամբ պետք է արձանագրեմ, որ մեր երկրների և ժողովուրդների միջև դարերի խորքից եկող ավանդական ջերմ հարաբերություններն ու փոխադարձ աջակցությունը շարունակում են ամրապնդվել, իսկ միջպետական փոխանակումներն ու կապերը՝ ընդլայնվել և խորանալ։
Հայաստանն առանձնակի կարևորություն է տալիս բարեկամ Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների կայուն առաջընթացին։ Համոզված եմ, որ կարևոր հոբելյանին ընդառաջ՝ համատեղ ջանքերի շնորհիվ հնարավոր կլինի նոր որակ ու նոր բովանդակություն հաղորդել հայ-հնդկական համագործակցության համակողմանի և շարունակական զարգացմանը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր բնագավառներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։ Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը», - նշված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Индии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Индии по случаю Национального праздника Республики Индия - Днем республики.
В этом году мы отмечаем 30-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Республикой Индия, и я должен с удовлетворением констатировать, что исходящие из глубины веков традиционно теплые отношения и взаимная поддержка между нашими странами и народами продолжают укрепляться, а межгосударственные обмены и связи - расширяться и углубляться.
Армения придает особое значение стабильному развитию отношений с дружественной Индией. Убежден, что в преддверии важного юбилея совместными усилиями нам удастся придать новое качество и новое содержание армяно-индийскому многопрофильному сотрудничеству во всех областях, представляющих взаимный интерес.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Индии - мира и процветания. Примите, Ваше Превосходительство, пожалуйста, заверения в моем глубоком уважении”.