Վարչապետը հանդիպել է արտերկրում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ջերմուկում հանդիպում է ունեցել Արտաքին գործերի նախարարության կենտրոնական ապարատի և օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դիվանագիտական ծառայության մարմինների ղեկավարների հետ:
Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին հանդիպմանը մասնակցելու համար և ներկայացրել նման հանդիպում ու քննարկումներ անցկացնելու նպատակները:
Վարչապետը ողջունել է նախաձեռնությունը և իր խոսքում անդրադարձել Հայաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններին, առկա մարտահրավերներին, խնդիրներին, դրանց դիմագրավելու հնարավորություններին, ինչպես նաև խոսել դիվանագետների գործունեության ու նրանցից ունեցած ակնկալիքների մասին:

Премьер-министр провел встречу с главами аккредитованных за рубежом дипломатических представительств Республики Армения
Премьер-министр Никол Пашинян провел в Джермуке встречу с центральным аппаратом министерства иностранных дел и руководителями органов дипломатической службы Республики Армения в зарубежных странах.
Министр иностранных дел Арарат Мирзоян поблагодарил премьер-министра за участие во встрече и представил цели проведения такой встречи и обсуждения.
Премьер-министр приветствовал инициативу и коснулся внешнеполитических приоритетов Армении, существующих вызовов, проблем, возможностей их решения, а также деятельности дипломатов и ожиданиях от них.