Նիկոլ Փաշինյանը և Ուզբեկստանի նախագահը հեռախոսազրույցում անդրադարձել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման քայլերին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ և շնորհավորել նրան երկրի ղեկավարի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով:
Վարչապետը պարոն Միրզիյոևին մաղթել է հաջողություններ պատասխանատու պաշտոնում՝ ի նպաստ Ուզբեկստանի հետագա զարգացման:
Երկու երկրների առաջնորդները քննարկել են հայ-ուզբեկական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու այդ ուղղությամբ նախատեսվող քայլերին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым и поздравил его с переизбранием на пост главы государства.
Премьер-министр пожелал г-ну Мирзиёеву успехов на его ответственной должности на благо дальнейшего развития Узбекистана.
Лидеры двух государств обсудили вопросы дальнейшего развития армяно-узбекских отношений и намеченные в этом направлении шаги.