Փաշինյանը շնորհավորել է Իսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսին՝ վերընտրվելու առիթով
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսին՝ պաշտոնում վերընտրվելու առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
Մեծապես կարևորում եմ Իսպանիայի հետ փոխադարձ հարգանքի, վստահու­թյան և ժողովրդավարական արժեքների վրա խարսխված բազմոլորտ համագործակ­ցության շարունակական զարգացումն ու խորացումը:
Հայաստանը պատրաստակամ է ձեռնարկել անհրաժեշտ բոլոր քայլերը՝ փոխգործակցության զգալի ներուժն իրացնելու և երկկողմ օրակարգում առկա ծրագրերը կյանքի կոչելու համար:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկու երկրների միջև փոխշահավետ գործակցությունն առավել կընդլայնվի և կամրապնդվի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին՝ կայուն առաջընթաց և բարեկեցություն»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства Королевства Испания Педро Санчесу по случаю его переизбрания
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства Королевства Испания Педро Санчесу по случаю его переизбрания.
«Горячо поздравляю Вас с переизбранием на пост председателя правительства Королевства Испания.
Я придаю большое значение постоянному развитию и углублению многоотраслевого сотрудничества с Испанией, основанного на взаимном уважении, доверии и демократических ценностях. Армения готова предпринять все необходимые шаги для реализации значительного потенциала взаимодействия и реализации программ двусторонней повестки дня.
Уверен, что благодаря совместным усилиям взаимовыгодное сотрудничество между двумя странами будет расширяться и укрепляться как в рамках двустороннего партнерства, так и партнерства Армения-ЕС, во благо наших стран и народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Испании - стабильного прогресса и процветания».