Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաջիբ Ազմի Միքաթիին՝ պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Ուղերձում նշված է. «Ձերդ գերազանցություն, Ջերմորեն շնորհավորում եմ Լիբանանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։ Լիահույս եմ, որ խորհրդարանական ընտրությունների հաջող անցկացումից հետո Ձեր հետագա պաշտոնավարումը մեծապես կնպաստի մարտահրավերներով լի այս ժամանակահատվածում բարեկամ Լիբանանի կայունացմանը և հետագա զարգացմանը։
Հայ-լիբանանյան հարաբերությունները, որոնց հիմքում մեր ժողովուրդների միջև ավանդական բարեկամությունն ու անկեղծ համակրանքն են, մշտապես աչքի են ընկել առանձնահատուկ ջերմությամբ, փոխվստահությամբ, ինչպես նաև դժվարին պահերին միմյանց աջակցելու մշտական պատրաստակամությամբ։ Լիահույս եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ հայ-լիբանանյան հարաբերությունները կթևակոխեն որակապես նոր փուլ՝ ընդլայնվելով ու ամրապնդվելով թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթակներում։
Օգտվելով առիթից՝ կցանկանայի վերահաստատել Հայաստանի հանձնառությունն իր նպաստը բերելու տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն ուղղված միջազգային ջանքերին, մասնավորապես՝ ՅՈՒՆԻՖԻԼ-ի խաղաղապահ առաքելության շրջանակում։ Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը»։

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ливана
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ливанской Республики Наджибу Азми Микати в связи с его переизбранием. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас с переизбранием на пост премьер-министра Ливанской Республики. Надеюсь, что Ваше дальнейшее пребывание на посту после успешного проведения парламентских выборов внесет большой вклад в стабилизацию и дальнейшее развитие дружественного Ливана в этот полный вызовов период.
Армяно-ливанские отношения, основанные на традиционной дружбе и искренней симпатии между нашими народами, всегда выделялись особой теплотой, взаимным доверием, а также постоянной готовностью поддержать друг друга в трудную минуту.
Надеюсь, что благодаря нашим совместным усилиям армяно-ливанские отношения выйдут на качественно новый этап, расширяясь и укрепляясь как на двусторонней, так и на многосторонней площадках.
Пользуясь случаем, хотел бы подтвердить приверженность Армении делу содействия международным усилиям по обеспечению региональной безопасности и стабильности, в частности, в рамках миротворческой миссии ЮНИФИЛ.