Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինն անդրադարձել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին
Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 7-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ նախ, վարչապետը շնորհավորել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ, մաղթել քաջառողջություն և անսպառ եռանդ՝ պետության ղեկավարի բարձր պաշտոնում բոլոր ծրագրերի և նպատակների իրագործման համար:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը և հայ ժողովուրդը բարձր են գնահատում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ջանքերը և բացառիկ դերակատարումը տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանման գործում և երախտագիտություն հայտնել Հայաստանի նկատմամբ ցուցաբերվող ուշադրության համար:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին ջերմ շնորհավորանքի և բարեմաղթանքների համար և ընդգծել, որ Ռուսաստանը մեծապես կարևորում է ռազմավարական դաշնակից Հայաստանի հետ սերտ համագործակցությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին և տեղի ունեցող զարգացումներին:

Никол Пашинян провел телефонный разговор с Владимиром Путиным։ были затронуты ситуация в регионе и происходящие развития
Премьер-министр Никол Пашинян провел сегодня телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Премьер-министр Никол Пашинян поздравил президента Российской Федерации Владимира Путина с днем рождения и пожелал ему здоровья и неиссякаемой энергии для реализации всех программ и целей на высоком посту главы государства.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что Армения и армянский народ высоко ценят усилия президента РФ Владимира Путина и его исключительную роль в поддержании мира и стабильности в регионе, а также выразил благодарность за уделяемое нашей стране внимание.
Президент РФ Владимир Путин поблагодарил премьер-министра Армении за теплые поздравления и подчеркнул, что Россия придает большое значение тесному сотрудничеству со стратегическим союзником - Арменией.
Собеседники обсудили вопросы повестки армяно-российских отношений. Были затронуты ситуация в регионе и происходящие развития.