Մոսկվայում կայացել է ՌԴ և ՀՀ փոխարտգործնախարարների հանդիպումը. քննարկվել են տարածաշրջանային օրակարգի հարցեր
Դեկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում կայացել է Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ փոխնախարար Անդրեյ Ռուդենկոյի հանդիպումը հայ գործընկերոջ՝ Վահե Գևորգյանի հետ: Այս մասին հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Վստահության և կառուցողական մթնոլորտում քննարկվել են երկկողմ արդիական հարցեր, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգին առնչվող հարցեր»,- ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Cостоялась встреча заместителя Министра иностранных дел Российской Федерации с заместителем Министра иностранных дел Армении
10 декабря в Москве состоялась встреча заместителя Министра иностранных дел Российской Федерации А.Ю.Руденко с заместителем Министра иностранных дел Армении В.А.Геворкяном.
В доверительной и конструктивной атмосфере обсуждены актуальные двусторонние вопросы, а также международная и региональная повестка дня.