Միրզոյանը, Բլինքենն ու Բայրամովը նշել են խաղաղության վերաբերյալ պայմանագրի կնքման ուղղությամբ ՀՀ-ի և Ադրբեջանի կողմից գրանցված առաջընթացը (տեսանյութ)
Վաշինգտոնում ավարտվել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի եռակողմ հանդիպումը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
«Կողմերը նշել են խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ պատմական պայմանագրի կնքման ուղղությամբ Հայաստանի և Ադրբեջանի կողմից գրանցված առաջընթացը և համաձայնել են շարունակել աշխատանքները;
Կողմերը երախտագիտություն են հայտնել ԱՄՆ պետքարտուղարին հանդիպումը հյուրընկալելու համար»,- ասված է ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Пресс-релиз по итогам встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана в Вашингтоне по инициативе и при участии государственного секретаря США
10 июля 2024 года в Вашингтоне по инициативе и при участии государственного секретаря США Энтони Блинкена состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова в рамках саммита, посвященного 75-летию НАТО.
Стороны отметили прогресс, достигнутый Арменией и Азербайджаном на пути к заключению исторического договора о мире и об установлении межгосударственных отношений, а также договорились продолжить работу.