Մհեր Գրիգորյանն ու Անջեյ Կասպրշիկը քննարկել են Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգնման հեռանկարները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին: Այս մասին տեղեկացնում են Կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային իրավիճակը և տրանսպորտային ապաշրջափակման ուղղությամբ առկա զարգացումները: Անդրադարձ է կատարվել մասնավորապես Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգնման և կազմակերպման հեռանկարներին:

Вице-премьер Мгер Григорян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика
Вице-премьер Мгер Григорян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика.
В ходе встречи собеседники обсудили региональную ситуацию и развития в вопросе транспортного разблокирования. В частности, были затронуты перспективы восстановления и организации железнодорожного сообщения Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз.