«Մենք ասում ենք՝ որ մենք ենք ամենահինը, հայերը՝ թե իրենք». Զուրաբիշվիլին՝ Հայաստանի մասին
Վրաստանի հինգերորդ նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին, որը ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփի որդու՝ Դոնալդ Թրամփ-կրտսերի կողմից հրավիրված է նախաերդմնակալության ընդունելությանը, հարցազրույց է տվել Fox News հեռուստաալիքին, որի ընթացքում հայտարարել է, որ  «Վրաստանը աշխարհի հնագույն քրիստոնեական երկրներից մեկն է, ինչպես Հայաստանը»։
«Վրաստանը աշխարհի հնագույն քրիստոնեական երկրներից է, ինչպես Հայաստանը։ Մենք ասում ենք՝ որ մենք ենք ամենահինը, նրանք՝ թե իրենք։ Բայց փաստն այն է, որ մենք երկուսս էլ ամենահին քրիստոնյա երկրներ ենք, և դա մեզ սերտորեն կապում է... Մենք Ամերիկայի կարիքն ունենք։ Բայց կարծում եմ, որ Ամերիկան էլ մեր կարիքն ունի»,- ասել է Զուրաբիշվիլին։
Հարցազրույցի ընթացքում նա նաև մեկնաբանել է Ռուսաստանի վերաբերմունքը Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի նկատմամբ՝ նշելով, որ Մոսկվան ցանկանում է գերակայել տարածաշրջանում և Վրաստանի նկատմամբ կիրառում է «նոր ռազմավարություն», նման նրան որ կիրառում է Ռումինիայի և Մոլդովայի նկատմամբ։

Саломе Зурабишвили: Грузия – одна из древнейших христианских стран мира, как и Армения
Пятый президент Грузии Саломе Зурабишвили, приглашенная на прединаугурационный прием в США по приглашению сына избранного президента США Дональда Трампа-младшего дала интервью телеканалу  Fox News,  в ходе которого заявила, что «Грузия – одна из древнейших христианских стран мира, как и Армения».
«Грузия – одна из древнейших христианских стран мира, как и Армения. Мы говорим, что мы древнейшие, они говорят, что – они. Но фактом является то, что мы – две древнейшие христианские страны, и это прочно связывает нас между собой... Мы нуждаемся в Америке. Но думаю, и Америка нуждается в нас», — сказала Зурабишвили.
В ходе интервью она также прокомментировала отношение России к южнокавказскому региону, отметив, что Москва желает доминировать в регионе и применяет к Грузии «новую стратегию», подобной той, которую она применяет в отношении Румынии и Молдовы.