Լավրով-Բայրամով- Միրզոյան հանդիպումը չի կայանա, Բիշքեկ կմեկնի ԱԳ նախարարի տեղակալը
ՀՀ ԱԳՆ-ն դեռևս ս.թ. հոկտեմբերի 4-ին է գրավոր տեղեկացրել ԱՊՀ գործադիր կոմիտեին, որ հոկտեմբերի 12-ին ք. Բիշքեկում նախատեսվող ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին կմասնակցի ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը: Այդ մասին «Լուրերին» հայտնել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը:
Ավելի վաղ ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը РБК-ի հետ հարցազրույցում հայտնել էր, որ Մոսկվան ցանկանում է Բիշքեկում կայանալիք ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակում կազմակերպել Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպում: Դիվանագետը հայտնել էր, որ ադրբեջանական կողմից արդեն կա հանդիպման համաձայնություն:

Встреча министров иностранных дел России, Армении и Азербайджана не состоится
МИД Армении 4 октября письменно проинформировал Исполнительный комитет СНГ, что в заседании Совета министров иностранных дел СНГ, запланированном на 12 октября в Бишкеке, примет участие заместитель министра иностранных дел Армении. Об этом сообщила пресс-секретарь МИД Ани Бадалян․
Заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин ранее сообщил, что 12 октября в Бишкеке может состояться встреча министров иностранных дел России, Армении и Азербайджана. Он отметил, что Баку дал свое согласие, и теперь стороны ждут официального ответа из Еревана.