Կանադայի կառավարությունը Հայաստանում դեսպան է նշանակել Էնդրյու Թերներին
Կանադայի կառավարությունը Էնդրյու Թերներին նշանակել է Հայաստանում դեսպան։ Թերները հաջորդ ամիս կգլխավորի Հայաստանում նոր դեսպանությունը, գրում է The Canadian Press-ը։
Կարիերայի դիվանագետ Էնդրյու Թերները Երևան կուղարկվի հաջորդ ամիս, երբ լիբերալները փորձեն ավելի սերտ կապեր հաստատել Ռուսաստանի ուղեծրից դուրս եկող երկրների հետ:
Թերների փորձը հիմնականում բխում է Մերձավոր Արևելքում նրա աշխատանքից, թեև նա նաև օգնել է ձևավորել Օտտավայի արձագանքը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև լարվածությանը:
Թերները ծառայել է Կանադայի դիվանագիտական առաքելություններում Սաուդյան Արաբիայում (2004-2007), Սիրիայում (2011-2012), Աֆղանստանում (2013-2015), Պակիստանում (2015-2017) և Իրաքում (2017-2019): Վերջին շրջանում նա զբաղեցրել է Արևելյան Եվրոպայի և Եվրասիայի փոխտնօրեն և տնօրեն:

Правительство Канады назвало назначило Эндрю Тернера послом в Армении
Правительство Канады назвало назначило Эндрю Тернера послом в Армении. Тернер возглавит новое посольство в Армении уже в следующем месяце, пишет The Canadian Press.
Отмечается, Эндрю Тернер, профессиональный дипломат, будет командирован в Ереван уже в следующем месяце, поскольку либералы пытаются установить более тесные связи со странами, уходящим с орбиты России.
Опыт Тернера в основном связан с его работой на Ближнем Востоке, хотя он также помог сформировать реакцию Оттавы на напряженность в отношениях между Арменией и Азербайджаном.
Тернер работал в дипмиссиях Канады в Саудовской Аравии (2004–2007 гг.), Сирии (2011–2012 гг.), Афганистане (2013–2015 гг.), Пакистане (2015–2017 гг.) и Ираке (2017–2019 гг.). В последнее время он занимал должность заместителя директора и директора отдела Восточной Европы и Евразии.