Վարչապետն ընդունել է ՄԹ խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-ՀՀ բարեկամական խմբի պատվիրակությանը․ անդրադարձ է կատարվել ԼՂ շուրջ ստեղծված իրավիճակին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է պատվիրակության այցը Հայաստան և հույս հայտնել, որ այն նոր ազդակ կհաղորդի հայ-բրիտանական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, այդ թվում՝ միջխորհրդարանական ասպարեզում: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգիռ է ընլայնելու փոխգործակցությունը Մեծ Բրիտանիայի հետ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և այլ ուղղություններով:
Թիմ Լոութընը համոզմունք է հայտնել, որ խորհրդարանական մակարդակով համագործակցությունն առաջիկայում կշարունակի ամրապնդվել և իրենք կներդնեն բոլոր ջանքերը՝ նպաստելու երկկողմ քաղաքական ու տնտեսական կապերի խորացմանը: Նա կարևորել է մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներն ու համոզմունք հայտնել, որ դրանց արդյունավետ իրականացումը կնպաստի Հայաստանի հետագա առաջընթացին:
Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասում, մասնավորապես, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակին:
Վարչապետ Փաշինյանն իր դիտարկումներն է ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ տեղի ունեցող գործընթացների վերաբերյալ և ընդգծել միջազգային հանրության համարժեք արձագանքի կարևորությունը՝ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ապակառուցողական գործողություններին:
Կառավարության ղեկավարն անդրադարձել է Արցախում ադրբեջանական գործողությունների հետևանքով առաջացող հումանիտար խնդիրներին, Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում հայկական մշակութային ժառանագության ոչնչացման քայլերին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանագծման և սահմանազատման, տարածաշրջանային ապաշրջափակման հնարավորություններին, ինչպես նաև հայ-թուրքական երկխոսությանը:

Никол Пашинян принял делегацию во главе с руководителем группы дружбы Великобритания-Армения парламента Великобритании Тимом Лօутеном
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с руководителем группы дружбы Великобритания-Армения парламента Великобритании Тимом Лօутеном.
Премьер-министр отметил важность визита делегации в Армению и выразил надежду, что он придаст новый импульс дальнейшему развитию армяно-британских отношений. Была обсуждена ситуация на Южном Кавказе, в частности, вокруг Нагорного Карабаха.
Премьер-министр Пашинян представил свою позицию по процессам, происходящим вокруг Нагорного Карабаха, и подчеркнул необходимость адекватной реакции международного сообщества на деструктивные действия, осуществляемые Азербайджаном.
Глава правительства коснулся гуманитарных проблем, возникающих вследствие действий Азербайджана в Арцахе, действий по уничтожению армянского культурного наследия на территориях, перешедших под контроль Азербайджана, делимитации и демаркации границы между Арменией и Азербайджаном, возможностей разблокирования региональных коммуникаций, а также армяно-турецкого диалога.