ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանն ու Ֆրանսիայի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահն այցելել են Արարատի մարզ
Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը հյուրընկալել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին և Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժին:
ԵՄ առաքելությունը X-ի իր միկրոբլոգում գրել է. «Հայաստանում Եվրամիության առաքելության ճեպազրույցից հետո պատվիրակությունը միացավ մեր դիտորդներին՝ Արարատի մարզում պարեկություն կատարելու՝ տեղում իրավիճակն ավելի լավ հասկանալու համար»։

Посол Франции в Армении и председатель комитета по иностранным делам Национального собрания Франции посетили Араратскую область
Сегодня Европейская Миссия гражданских наблюдателей в Армении (EUMA) имела удовольствие принимать Посла Франции в Армении Оливье Декотиньи вместе с Председателем Комиссии по внешним отношениям Национального собрания Франции Жан-Луи Бурланжем. Об этом сообщили в пресс-служба EUMA.
«После брифинга EUMA делегация присоединилась к нашим наблюдателям для патрулирования в Араратской области, чтобы лучше понять ситуацию на местах», написано в микроблоге Х (ранее Twitter) пресс-службы.