Հայկական կողմը ՀԱՊԿ-ից ակնկալում է հստակ գործողություններ. ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը՝ Զասին
Սեպտեմբերի 23-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ, ԱԳ նախարարի պարտականությունները կատարող Վահե Գևորգյանը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար, Հայաստանում ՀԱՊԿ առաքելության ղեկավար Ստանիսլավ Զասի հետ։
Կողմերը քննարկել են Ադրբեջանի կողմից ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ իրականացվող ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և այն հաղթահարելուն ուղղված հավաքական քայլերը։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը նշել է, որ հայկական կողմը ՀԱՊԿ-ից ակնկալում է հստակ գործողություններ` ՀԱՊԿ անդամ Հայաստանի տարածքային ամբողջականության վերականգնման և նոր սրացումների կանխարգելման ուղղությամբ։

Встреча заместителя министра иностранных дел РА с генеральным секретарем ОДКБ
23 сентября заместитель министра иностранных дел Армении, исполняющий обязанности министра иностранных дел Ваге Геворкян встретился с генеральным секретарем ОДКБ, главой миссии ОДКБ в Армении Станиславом Засем.
Стороны обсудили ситуацию, сложившуюся в результате агрессии, осуществляемой Азербайджаном в отношении суверенной территории Республики Армения и коллективные шаги по ее преодолению.
Заместитель министра иностранных дел Армении отметил, что армянская сторона ожидает от ОДКБ четких действий по восстановлению территориальной целостности Армении- члена ОДКБ, а также предотвращению новых эскалаций.