Հայաստանը կարևորում է Լատվիայի հետ պատմական կապերը․Վարչապետի ուղերձը Լատվիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լատվիայի Հանրապետության վարչապետ Կրիշյանիս Կարինշին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լատվիայի բարեկամ ժողովրդին Լատվիայի ազգային տոնի՝ Անկախության հռչակման օրվա առթիվ։
Ավելի քան հարյուր տարի առաջ հռչակված անկախությունից ի վեր Լատվիան անցել է խոչընդոտներով լի դժվարագույն ճանապարհ՝ հաղթահարելով իր առջև ծառացած բոլոր փորձությունները, և հաջողությամբ կերտել զարգացած ժողովրդավար երկիր:
Հայաստանը կարևորում է Լատվիայի հետ պատմական կապերը, որոնք հիմնված են փոխադարձ վստահության և համընդհանուր արժեքների վրա։ Մենք պատրաստակամ ենք բոլոր ոլորտներում խթանելու Լատվիայի հետ երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև խորացնելու և ընդլայնելու գործակցությունը միջազգային տարբեր հարթակներում։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Լատվիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և երջանկություն։

Армения придает важность историческим связям с Латвией: послание премьер-министра РА Никола Пашиняна премьер-министру Латвийской Республики
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Латвийской Республики Кришьянису Кариньшу по случаю Дня независимости. В послании говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю вас и дружественный народ Латвии с национальным праздником Латвии – Днем независимости.
С момента обретения независимости более ста лет назад Латвия прошла трудный путь, полный препятствий, и, преодолев все трудности, с которыми сталкивалась, успешно построила развитую демократию.
Армения придает важность историческим связям с Латвией, основанным на взаимном доверии и общечеловеческих ценностях. Мы готовы развивать двусторонние отношения с Латвией во всех сферах, а также углублять и расширять сотрудничество на различных международных площадках.