Հայաստանում ԵՄ առաքելության գործունեությունը չի ողջունվում. Պուտինի օգնական
Բաքվի և Երևանի միջև բանակցային գործընթացի ոչ բոլոր մասնակիցներն են ողջունում Հայաստանում ԵՄ առաքելության ընդլայնման փաստը։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի օգնական Յուրի Ուշակովը, տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստի-ն։
«Հայաստանում ԵՄ առաքելության գործունեությունը չի ողջունվում։ Ափսոսանքով պիտի նշեմ, որ այդ առաքելությունն ընդլայնվում է։ Հունիսին դրա կազմում 138 հոգի կար, այժմ՝ մոտ 210։ Նախատեսվում է, որ առաքելության կազմը պետք է հասցվի 600-ի։ Թե ինչով են նրանք այնտեղ զբաղված, կարելի է, իհարկե, պատկերացնել»,- ասել է Ուշակովը։
Նա նաև հավելել է, որ Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի ողջ «կեղտոտ աշխատանքը» կատարվել է Մոսկվայում։
«ԱՄՆ-ն և մի շարք արևմտյան երկրներ փորձում են մտնել պայմանագրի վրա աշխատելու գործընթացի մեջ, նրանք իրենց գործողություններով ցանկանում են ներգրավվել բանակցային գործընթացում և տարածաշրջանային գործերի մեջ»,–լրագրողների հետ զրույցում ասել է Յուրի Ուշակովը։

Не приветствуется деятельность миссии Евросоюза в Армении: Ушаков
Разрастающаяся деятельность миссии Евросоюза в Армении не приветствуется участниками переговорного процесса между Баку и Ереваном, заявил помощник президента РФ Юрий Ушаков.
Говоря о работе над мирным договором между Арменией и Азербайджаном, он отметил, что попытки Запада вклиниться в этот процесс и влезть в региональные дела приветствуют не все участники двусторонних переговоров.
"Также не приветствуется и деятельность миссии Евросоюза в Армении. Хочу сказать, что эта миссия разрастается, к сожалению. В июне в ее состав входило 138 человек, сейчас уже где-то 210 там работают. И предусматривается, что ее численность возрастет до 600 человек. Что они там делают, можно себе, конечно, четко представить", - сказал Ушаков.