Հայաստանի Հանրապետության թիվ 1 հերոսը աշխատող եւ հարկ վճարող քաղաքացին է․ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության թիվ 1 հերոսը աշխատող եւ հարկ վճարող քաղաքացին է: Այս մասին գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ թվարկելով  ինչեր են իրականացվում վճարված հարկերի շնորհիվ։
«Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են կառուցվում եւ գործում դպրոցները, կառուցվում մանկապարտեզները, ճանապարհները, ջրագծերը:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են աշխատավարձ ստանում բոլոր ուսուցիչները, բոլոր զինվորները, սպաները, գեներալները, բոլոր դիվանագետները:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են պահպանվում եւ վերականգնվում պատմամշակութային հուշարձանները:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ է ձեռք բերվում սպառազինություն եւ տեխնիկա, ինժեներական աշխատանքներ կատարվում սահմանին:
Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ է սնվում, հագնվում զինվորը:  Նրա վճարած հարկերի շնորհիվ են թոշակ ստանում թոշակառուները, նպաստ ստանում նպաստառուները, առողջապահական ծառայություններ ստանում հարյուր հազարավոր մարդիկ, ում ստացած ծառայությունների դիմաց վճարում է պետական բյուջեն եւ այս վճարումների շնորհիվ են աշխատում առողջապահական հիմնարկները՝ բժշկական կենտրոնները, պոլիկլինիկանները եւ ամբուլատորիաները:
Աշխատող եւ հարկ վճարող քաղաքացին 2023 թվականին աշխատել եւ պետական բյուջե է վճարել 2 տրիլիոն 222 միլիարդ դրամի հարկեր եւ տուրքեր, ինչը 2017 թվականի համեմատ ավել է 1 տրիլիոն 64 միլիարդ դրամով (շուրջ 2.6 միլիարդ դոլարով) կամ 92 տոկոսով:
Ես խոնարհվում եմ աշխատող եւ հարկ վճարող քաղաքացու առաջ: Նրա հերոսությունը շատ-շատերը, երբեմն նույնիսկ ինքը չեն նկատում: Կառավարությունը նկատում է: Ես ինքս նկատում եմ: Շնորհակալություն»:

Главный герой Республики Армения - работающий и платящий налоги гражданин: Никол Пашинян
Главный герой Республики Армения - работающий и платящий налоги гражданин. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Благодаря налогам, которые он платит, строятся и функционируют школы, детские сады, дороги, водопроводы.
Благодаря налогам, которые он платит, получают зарплату все учителя, все солдаты, офицеры, генералы, все дипломаты.
Благодаря уплаченным им налогам сохраняются и реставрируются историко-культурные памятники.
Благодаря уплаченным им налогам приобретается вооружение и техника, ведутся инженерные работы на границе.
За счет налогов, которые он платит, солдат кормится и одевается. Благодаря налогам, которые он платит, выплачиваются пенсии, пособия, сотни тысяч людей получают медицинские услуги, благодаря этим платежам работают учреждения здравоохранения - медицинские центры, поликлиники и амбулатории.
Работающий и платящий налоги гражданин в 2023 году работал и заплатил в государственный бюджет налогов и сборов на сумму в 2 трлн 222 млрд драмов, что на 1 трлн 64 млрд драмов (около 2,6 млрд долларов) или на 92% больше, чем в 2017 году.
Я преклоняюсь перед гражданином, который работает и платит налоги. Его героизм зачастую многие не осознают, он сам не осознает. А правительство осознает, я сам осознаю, спасибо», - написал он.