Չնայած արտաքին ճնշմանը՝ Կիևում ամեն ինչ կանեն ՌԴ-ի հետ չպատերազմելու համար. Աբրահամյան
Ուկրաինային որքան էլ սպառազինություն մատակարարեն պատերազմի հնարավոր բռնկման դեպքում այդ կուտակված ռազմական տեխնիկան, զինամթերքը լուրջ խնդիր չի լուծի։ Այս մասին գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
«ՌԴ-ն պատերազմ չի նախաձեռնի, եթե Ուկրաինան այդ ուղղությամբ քայլեր չձեռնարկի, որովհետև ՌԴ խնդիրը պատերազմ սկսելն ու Ուկրաինային անվերապահ կապիտուլյացիայի ենթարկելը չի։
ՌԴ-ն պարզապես ուզում է, որ ՆԱՏՕ-ն իր սահմաններին չմոտենա և իր հարևանությամբ արտաքին ուժերի միջամտությամբ անկայունության օջախներ չստեղծվեն, ինչը թույլ չտալու համար ամենակոշտ միջոցների կդիմի։
Ուկրաինական բանակի աննախադեպ մոբիլիզացիան, մարդկային և ռազմական համալրումները ՌԴ բանակի դեմ ոչինչ անել չեն կարող։
Կարծում եմ՝ Ուկրաինայում այս պարզ ճշմարտությունը գիտակցում են և իրենցից կախված ամեն ինչ կանեն, որպեսզի ՌԴ-ի հետ պատերազմի մեջ չմտնեն՝ անկախ նրանից, որ դրան դրդող արտաքին գործոնները բավականին ակտիվ են։
Պատերազմի՞, թե՞ սթափ դատողությունների կողմնակիցները կհաղթեն, ցույց կտա ժամանակը»,- գրել է Աբրահամյանը

Несмотря на внешнее давление, в Киеве сделают все, чтобы не воевать с Россией: депутат
Сколько бы Украине ни поставляли вооружения в случае возможной войны, эти поставки военной техники и боеприпасов не решат серьезной задачи. Об этом пишет депутат от парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Даже при полной мобилизации и пополнении вооружения украинская армия не сможет противостоять российским ВС»,- написал он.
При этом, по мнению депутата, Россия не инициирует войну, если Украина не предпримет шагов в этом направлении, потому что целью Москвы не является начало войны и безоговорочная капитуляция Украины.
«Россия просто хочет, чтобы НАТО не подходило к ее границам и не создавало по соседству при вмешательстве внешних сил очагов нестабильности. Для того, чтобы не допустить этого Россия прибегнет к самым жестким мерам.
Думаю, в Украине эту простую истину осознают, и Киев сделает все от него зависящее, чтобы не вступать в войну с Россией, несмотря на активность внешних сил, провоцирующих военные действия», - написал Абрамян.