Այսօրվանից Հայաստանն ու Ադրբեջանը Տավուշի հատվածում տեղակայում են սահմանապահներ
Սույն թվականի մայիսի 24-ից Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերը պաշտոնապես ստանձնում են Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի Տավուշի մարզի Բերքաբեր բնակավայրի 1,9 կմ, Ոսկեպար և Բաղանիս բնակավայրերի 4,9 կմ հատվածների պահպանությունը։ Այս մասին ասված է Ազգային անվտանգության ծառայությունը հաղորդագրության մեջ։
«Պետական սահմանի Կիրանց բնակավայրի 5,8 կմ հատվածի պահպանությունը, մինչև 2024 թվականի հուլիսի 24-ը, կիրականացվի անցումային սխեմայով:
Միևնույն տրամաբանությամբ, Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից սահմանային հանդիպակաց հատվածների պահպանությունը սույն թվականի մայիսի 24-ից իրականացվելու է Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանապահ ծառայության ստորաբաժանումների կողմից»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Армянские пограничники приступили к службе на госгранице с Азербайджаном в Тавуше
С 24 мая сего года пограничные войска Службы национальной безопасности Республики Армения официально берут на себя охрану участков в 1,9 км населенного пункта Беркабер, 4,9 км населенных пунктов Воскепар и Баганис государственной границы Республики Армения в Тавушской области, сообщает СНБ Армении.
Охрана  государственной границы участка в 5,8 км. населенного пункта Киранц до 24 июля 2024 года будет осуществляться по переходной схеме.
Охрана встречных пограничных участков со стороны Азербайджанской Республики с 24 мая сего года будет осуществляться подразделениями Государственной пограничной службы Азербайджанской Республики.