Այս պահին Բրյուսել մեկնելու իմ որոշումը չեմ փոխել. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կիրակի՝ մայիսի 14-ին կմեկնի Բրյուսել։ Այս մասին նա հայտարարեց այսօր՝ մայիսի 1-ին, ՀՀ կառավարության նիստի ժամանակ։
«Ուզում եմ հայտնել, որ կիրակնօրյա բանակցությունների համար Բրյուսել մեկնելու որոշումս չեմ փոխել»,– ասաց նա։
«Ուզում եմ պատասխանել հետևյալ մի հարցի, որ, կռահում եմ՝ առաջիկայում որոշ ուժեր կարող են փոթորկել արդեն իսկ հայտնի սցենարով, եթե մեկնեմ Բրյուսել։ Որքանո՞վ է հավանական, որ կիրակի օրը Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր կստորագրվի. ցավոք, նման հնարավորությունը շատ փոքր է, որովհետև Խաղաղության ու միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին  երկկողմ համաձայնագրի նախագիծը դեռ շատ նախնական տեսք ունի ու դեռ վաղ է այն ստորագրելու մասին խոսել», - ասաց նա։
Փաշինյանը, սակայն, ասաց, թե խնդիր կա հնարավորինս արագ հասունացնել այդ փաստոթուղթը ու այն պատրաստել ստորագրման։

На данный момент я не изменил своего решения поехать в Брюссель։ Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян считает очень малой вероятность того, что 14 мая в Брюсселе будет подписан мирный договор между Арменией и Азербайджаном. Об этом Никол Пашинян заявил на заседании правительства РА.
Пашинян отметил, что он, на фоне агрессии Азербайджана против Армении, не изменил своего решения поехать в Брюссель на переговоры, намеченные на 14 мая.
«Также хочу ответить на следующий вопрос: насколько вероятно, что мирное соглашение с Азербайджаном будет подписано в воскресенье? К сожалению, такая вероятность очень мала, потому что проект двустороннего соглашения о мире и межгосударственных отношениях еще очень предварительный, и говорить о его подписании пока рано. С другой стороны, у нас есть задача как можно быстрее доработать этот документ и подготовить его к подписанию», - заявил Пашинян.