Այսօր հանդիպեցի Արայիկ Հարությունյանի հետ, որի վրա մեծ պատասխանատվություն է դրված առաջնորդել էգզիստենցիալ սպառնալիքի տակ գտնվող Արցախը և նրա ժողովուրդը. Փարիզի քաղաքապետ
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող Արցախի հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Փարիզի քաղաքապետ Էն Իդալգոյի հետ։
Հանդիպումից հետո Իդալգոն իր Twitter-ում գրել է. «Այսօր հանդիպեցի Արայիկ Հարությունյանի հետ, որի վրա մեծ պատասխանատվություն է դրված առաջնորդել ավելի քան երբևէ էգզիստենցիալ սպառնալիքի տակ գտնվող Արցախը և նրա ժողովուրդը։ Փարիզը միշտ Հայաստանի, Արցախի և նրա հալածյալ ժողովրդի կողքին է»։
Նշենք, որ այցի շրջանակներում Արայիկ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատում, Ազգային Ժողովում, հայ համայնքի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Իլ դե Ֆրանս շրջանի ղեկավար Վալերի Պեկրեսի հետ։

Сегодня я встретилась с Араиком Арутюняном, на котором возложена большая ответственность руководить находящимся под экзистенциальной угрозой Арцахом и его народом: Мэр Парижа
Находящийся с рабочим визитом во Франции Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с мэром Парижа Анн Идальго. После встречи Идальго написала в своем Твиттере: «Сегодня я встретилась с Араиком Арутюняном, на котором возложена большая ответственность руководить находящимся под экзистенциальной угрозой Арцахом и его народом. Париж всегда рядом с Арменией, Арцахом и его угнетенным народом».
Отметим, что в рамках визита во Францию Араик Арутюнян провел встречи в Сенате, Национальном Собрании, представителями армянской общины, а также с главой региона Иль-де-Франс Валери Пекресс. Он также выступил с обширной пресс-конференцией перед ведущими французскими СМИ, и дал отдельные интервью.