Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի գործընկերոջ հետ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Մուրատ Նուրտլեուի հետ:
Նախարար Միրզոյանն անդրադարձ է կատարել նախորդ շաբաթ Վաշինգտոնում նախագահ Թրամփի ներգրավվածությամբ կայացած քննարկումների արդյունքներին, որոնք կարևոր նշանակություն ունեն Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության ապահովման համար:
ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Ղազախստանի կողմից այդ տեսլականը կիսելու և գործընթացում ցուցաբերված աջակցության համար:
Արարատ Միրզոյանը և Մուրատ Նուրտլեուն մտքեր են փոխանակել երկու երկրների միջև փոխշահավետ և ռազմավարական ուղղվածություն ունեցող գործընկերության ընդլայնման շուրջ: Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման և տրանսպորտային ցանցի զարգացման միջոցով ընձեռնվելիք հնարավորություններին:

Главы МИД Армении и Казахстана обсудили результаты вашингтонских обсуждений
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с вице-премьером, министром иностранных дел Казахстана Муратом Нуртлеу.
Как сообщили в пресс-службе МИД республики, в ходе беседы Мирзоян коснулся результатов обсуждений, состоявшихся на прошлой неделе в Вашингтоне с участием президента США Трампа, которые имеют важное значение для обеспечения прочного мира на Южном Кавказе.
Глава МИД РА выразил признательность Казахстану за разделяемое им видение и оказанную поддержку в этом процессе.
Собеседники обменялись мнениями вокруг вопросов расширения взаимовыгодного и стратегически ориентированного партнерства между двумя странами.