Արարատ Միրզոյանը և Մարգուս Ցահքնան քննարկել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացման հեռանկարները
Դեկտեմբերի  7-ին աշխատանքային այցով Մանամայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնայի հետ: Հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Զրուցակիցները քննարկել են մարտահրավերներով լի ներկայիս պայմաններում Հայաստանի և Էստոնիայի միջև փոխգործակցության հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նորդիկ-բալթյան երկրների հետ Հայաստանի համագործակցության հետագա խորացմանը միտված՝ դեկտեմբերի 5-ին Մալթայում կայացած հանդիպմանը և այդ ձևաչափով փոխգործակցության շարունակականության կարևորությանը։
Արարատ Միրզոյանը և Մարգուս Ցահքնան քննարկել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացման հեռանկարները։ Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է ՀՀ հասարակության շրջանում այս առնչությամբ ընթացող ակտիվ քննարկումները։
Հայաստանի և Էստոնիայի նախարարները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաև ժողովրդավարական ինստիտուտների համար առկա մարտահրավերների  շուրջ։

Главы МИД Армении и Эстонии обсудили перспективы дальнейшего углубления партнерства РА-ЕС
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян, находящийся с рабочим визитом в Манаме, 7 декабря провел встречу с главой МИД Эстонии Маргусом Цахкной. Об этом сообщили в МИД РА.
Собеседники обсудили вопросы сотрудничества между Арменией и Эстонией в условиях текущих вызовов.
Была отмечена состоявшаяся 5 декабря на Мальте встреча, направленная на дальнейшее углубление сотрудничества между Арменией и северо-балтийскими странами, а также важность продолжения сотрудничества в этом формате.
Арарат Мирзоян и Маргус Цахкна обсудили перспективы дальнейшего углубления партнерства между Арменией и ЕС. Министр Мирзоян сообщил об активных дискуссиях по этому поводу в армянском обществе.
Главы внешнеполитических ведомств Армении и Эстонии также обменялись мнениями относительно региональных процессов и существующих вызовов для демократических институтов.