Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Նյու Յորքում՝ մասնակցելու  ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նիստին
Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Նյու Յորքում՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նիստին
Սեպտեմբերի 22-27-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Նյու Յորքում՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի 79-րդ Գլխավոր ասամբելայի բարձր մակարդակի քննարկումներին:
Նախարարը մասնակցելու միջոցառումների՝ հանդես գալով ելույթներով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Նախատեսված են հանդիպումներ տարբեր երկրների գործընկերների, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։ Քննարկումները կկենտրոնանան ինչպես բազմակողմ, այնպես էլ երկկողմ ձևաչափերում համագործակցության խթանման, ինչպես նաև գլոբալ ու տարածաշրջանահին բնույթի հրատապ խնդիրների վրա:

Арарат Мирзоян нанесет рабочий визит в Нью-Йорк для участия в обсуждениях высокого уровня 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН
22-27 сентября Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян нанесет рабочий визит в Нью-Йорк для участия в обсуждениях высокого уровня 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
Министр примет участие и выступит с речью на нескольких мероприятиях.
Запланированы встречи с коллегами из разных стран мира, а также с высокопоставленными представителями международных организаций. Обсуждения будут сосредоточены на укреплении сотрудничества как в многостороннем, так и двустороннем форматах, а также на актуальных глобальных и региональных вопросах.