Արա Աբրամյանն այցելել է սահմանամերձ համայնքներ
Արա Աբրամյանն այցելել է սահմանամերձ համայնքներ: Այցի ընթացքում տեղում ծանոթացել է առաջնագծում առկա խնդիրներին:
Բարձրագույն զինվորական կազմի ուղեկցությամբ մանրամասն ուսումնասիրվել է որոշ դիրքային հատվածների վիճակը, արձանագրվել են խնդիրները, ընդգծվել է դիրքերի կահավորման համար անհրաժեշտ պարագաների ձեռքբերման անհրաժեշտությունը:
«Սահմանային իրավիճակի մասին միայն խոսելը բավարար չէ, պետք է, հնարավորության սահմաններում, աջակցել նաև առաջնագծի կահավորմանը՝ ապահովվելով զինծառայողների անվտանգությունը», - նշել է Արա Աբրամյանը:
Նա կարևորել է ռազմական ղեկավարության և զինծառայողների հետ պարբերական հանդիպումներն ու աջակցությունը՝ հայրենիքի պաշտպաններին:
Այցից անմիջապես հետո, գնվել, և արդեն իսկ համապատասխան զորամասեր են ուղարկվել և' դիքերի կահավորման, և' պաշտպանական այլ գործընթացների իրականացման համար անհրաժեշտ գերժամանակակից պարագաներ:

Ара Абрамян посетил приграничные районы Армении
Ара Абрамян посетил приграничные районы Армении. В рамках визита, Ара Абрамян ознакомился с состоянием и проблемами, связанными с оснащением некоторых постов.
«Недостаточно просто говорить о приграничной ситуации, мы должны по мере возможности оснащать необходимым оборудованием передовые позиции, обеспечивая безопасность военнослужащих», - сказал Ара Абрамян.
Он подчеркнул важность регулярных встреч с военным руководством страны и военнослужащими, а также необходимость оказания поддержки защитникам Отечества.
Сразу после визита было закуплено и направлено в соответствующие воинские части современное оборудование для оснащения позиций.