ԱՊՀ երկրների արտգործնախարարները հաստատել են 2025 թվականի միջգերատեսչական խորհրդակցությունների պլանը
ԱՊՀ անդամ երկրների արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել և հաստատել են հաջորդ տարվա համար բազմաստիճան միջգերատեսչական խորհրդակցությունների պլանը:
Մոսկվայում կայացած հանդիպմանը նախարարները մտքեր են փոխանակել «միջազգային օրակարգի արդի հարցերի շուրջ», ինչպես նաև քննարկել են «ԱՊՀ ձևաչափում քաղաքական, առևտրային, տնտեսական, մշակութային և հումանիտար փոխգործակցության վիճակն ու հեռանկարները»:
Քննարկվել են նաև ԱՊՀ անդամ երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչություններին, անվտանգությանը և մշակութային և հումանիտար ոլորտին առնչվող հարցեր:
Որոշվել է ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի հաջորդ նիստն անցկացնել 2025 թվականի ապրիլի 11-ին` Ղազախստանում։

Главы МИД стран СНГ утвердили план межмидовских консультаций на 2025 г.
Главы МИД стран СНГ на заседании совета министров иностранных дел содружества в Москве утвердили план межмидовских консультаций на 2025 год, сообщает РИА Новости.
Также главы внешнеполитических ведомств одобрили ряд документов, которые будут вынесены на утверждение в ходе предстоящего заседания Совета глав государств.
В ходе обмена мнениями по актуальным вопросам международной повестки дня министры обсудили состояние и перспективы политического, торгово-экономического и культурно-гуманитарного взаимодействия в формате СНГ.
Участие в заседании совета министров принимают представители Азербайджана, Армении, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, Узбекистана, России, Таджикистана и Туркменистана.