Ավինյանը ստորագրել է ԱԳ փոխնախարարների հրաժարականների մասին որոշումները
ՀՀ փոխվարչապետ, Նիկոլ Փաշինյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում նրան փոխարինող Տիգրան Ավինյանը ստորագրել է ՀՀ ԱԳ փոխնախարարների հրաժարականների մասին դիմումները:
Ավինյանի ստորգրմամբ Արտակ Ապիտոնյանը, Ավետ Ադոնցը և Գագիկ Ղալաչյանն ազատվել են զբաղեցրած պաշտոններից: Ուշագրավն այն է, որ Տիգրան Ավինյանն այս պահին չի ստորագրել միայն մի փոխնախարարի՝ Արմեն Ղևոնդյանին պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ որոշումը:
Նշենք, որ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հրաժարականից հետո հրաժարական են տվել նաև նրա բոլոր տեղակալները: ԱԳՆ աշխատակիցների հետ հրաժեշտի հանդիպման ժամանակ Այվազյանը, մասնավորապես, հայտարարել է, որ ՀՀ ԱԳՆ-ն չի կարող գնալ այնպիսի քայլերի, որոնք կսահմանափակեն կամ կվտանգեն Հայաստանի ինքնիշխանությունն ու անկախությունը։
Ըստ InfoPort.am-ի տեղեկությունների` Այվազյանը համաձայն չէր հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանագծման գործընթացի հետ ՝ այդ հարցը համարելով միասնական փաթեթի բաղադրիչ ՝ արցախյան հիմնախնդրի հետ միասին։

Авинян подписал заявления об отставке заместителей министра иностранных дел
Вице-премьер-министр Армении Тигран Авинян подписал заявления об отставке заместителей министра иностранных дел РА.
Таким образом замминистра Артак Апитонян, Авет Адонц и Гагик Галачян освобождены от занимаемых должностей. Примечательно, однако, что Авинян на данный момент не подписал решение об освобождении от должности лишь одного замминистра - Армена Гевондяна.
Отметим, что после отставки министра иностранных дел Ара Айвазяна в отставку подали также все его заместители. Во время прощальной встречи с сотрудниками МИД Айвазян, в частности, заявил, что МИД РА не может идти на шаги, которые ограничат или поставят под угрозу суверенитет и независимость Армении.
По информации InfoPort.am, Айвазян был не согласен с процессом демаркации армяно-азербайджанской границы, считая этот вопрос компонентом единого пакета наряду с арцахской проблемой.