Քսենիա Սոբչակը կարող է զորակոչվել Իսրայելի բանակ
Ռուս հեռուստահաղորդավարուհի Քսենյա Սոբչակը, ով իսրայելական անձնագիր է ստացել, համապատասխանում է Իսրայելում պահեստազորի հայտարարված մոբիլիզացման չափանիշներին։
Այս դեպքում հեռուստահաղորդավարուհին պետք է զորացրվի Իսրայելի պաշտպանության բանակում, ինչը բացատրվում է մոբիլիզացիոն չափանիշների բավարարմամբ։
Փաստաթղթերի հրապարակված լուսանկարների համաձայն՝ նա անձնագիրը ստացել է մեկ ամիս առաջ։ Ենթադրվում էր, որ այս փաստաթղթով նա կարողացել է մեկնել Լիտվա։ Մինչ այս հեռուստահաղորդավարուհին բազմիցս հայտարարել էր, որ օտարերկրյա քաղաքացիություն չունի։

СМИ: Ксению Собчак могут забрать в израильскую армию
Российская телеведущая Ксения Собчак, получившая израильский паспорт и соответствует критериям объявленной мобилизации резервистов в Израиле, пишет «Новые известия».
В этом случае телеведущая должна пойти на службу Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ), что объясняется ее соответствием критериям мобилизации.
Информация о наличии у Собчак израильских документов появилась в СМИ в октябре прошлого года. Согласно опубликованным фотографиям документов, она получила паспорт за месяц до этого. Утверждалось, что с этим документом она смогла уехать в Литву. До этого телеведущая неоднократно заявляла, что у нее нет иностранного гражданства.