Թեհրանում վերաբացվել են Իմամ Խոմեյնիի և Մեհրաբադի օդանավակայանները
Թեհրանի Իմամ Խոմեյնի և Մեհրաբադ օդանավակայանները վերսկսել են միջազգային և ներքին չվերթների սպասարկումը, հաղորդում է Tasnim-ը:
Կայքի փոխանցմամբ, քանի որ երկու օդանավակայանների աշխատանքը վերադարձել է բնականոն հուն, չեղարկված չվերթերի ուղեւորները կկարողանան տոմսերը փոխանակել այլ ժամկետներով։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր իրանական IRNA գործակալությունը, այն բանից հետո, երբ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ռազմատիեզերական ուժերը ապրիլի 14-ի գիշերը հրթիռային և անօդաչու թռչող սարքերի զանգվածային հարված են հասցրել իսրայելական ռազմական օբյեկտներին։ Մինչև երկուշաբթի առավոտյան ժամը 6:00 (Մոսկվայի ժամանակով 05:30) չեղարկվել են թռիչքները Իրանի 16 քաղաքների օդանավակայաններից, այդ թվում՝ մայրաքաղաքի երկու օդանավակայաններից՝ Իմամ Խոմեյնիից և Մեհրաբադից, ինչպես նաև Սպահանի, Բուշեհրի, Թավրիզի, Քերմանշահի օդանավակայաններից: Ահվազը և ուրիշներ։

В Тегеране возобновили работу аэропорты имени имама Хомейни и Мехрабад
Тегеранские аэропорты имени имама Хомейни и Мехрабад возобновили обслуживание международных и внутренних рейсов, сообщило агентство Tasnim.
По его данным, поскольку работа двух аэропортов вернулась к нормальному режиму, пассажиры отмененных рейсов смогут обменять билеты на другие даты.
Как ранее сообщило иранское агентство IRNA, после проведения военно-космическими силами Корпуса стражей исламской революции (КСИР, элитные части ВС Ирана) в ночь на 14 апреля массированного удара ракетами и беспилотниками по военным объектам Израиля, до 6:00 утра понедельника отменены полеты из аэропортов 16 иранских городов, в том числе из двух столичных аэропортов - имени имама Хомейни и Мехрабад, воздушных гаваней Исфахана, Бушера, Тебриза, Керманшаха, Ахваза и других.