Ռուսաստանը և Ադրբեջանը համագործակցության զարգացման ճանապարհային քարտեզ են ստորագրել
Բաքվում Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը և Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը ստորագրել են «2024-2026 թվականների ադրբեջանա-ռուսական համագործակցության առանցքային ոլորտների զարգացման ճանապարհային քարտեզը», հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Ճանապարհային քարտեզը նախատեսում է կոնկրետ քայլեր՝ զարգացնելու համագործակցությունը առևտրի, տնտեսական և ներդրումային, տրանսպորտի, արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, էներգետիկայի, զբոսաշրջության, հումանիտար և սոցիալական ոլորտներում, ինչպես նաև պարենային անվտանգության, նորարարության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում։

Россия и Азербайджан подписали дорожную карту по развитию сотрудничества
В Баку заместитель премьер-министра Азербайджана Шахин Мустафаев и заместитель председателя правительства России Алексей Оверчук подписали «Дорожную карту по развитию ключевых направлений азербайджано-российского сотрудничества на 2024 – 2026 годы», передают азербайджанские СМИ.
Дорожная карта предусматривает принятие конкретных шагов по развитию сотрудничества в торгово-экономической и инвестиционной, транспортной, промышленной, аграрной, энергетической, туристической, гуманитарной и социальной сферах, а также в области продовольственной безопасности, инноваций и информационных технологий.