Նարիշկինը հայտնել  է, թե որտեղից ունեն տվյալներ  սիրիացի գրոհայինների մասին
Լեռնային Ղարաբաղում մարտերին Սիրիայից զինյալների մասնակցության մասին ճշգրիտ տվյալներ Ռուսաստանի արտաքին հետախուզության ծառայությունը ստացել է, այդ թվում ՝ Մերձավոր եւ Միջին Արեւելքի երկրների գործընկեր հատուկ ծառայություններից, ՌԻԱ Նովոստիին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզության ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինը:
Նարիշկինի խոսքով ՝ մարտերի գոտում ահաբեկիչների ներկայության մասին, այդ թվում ՝ Մերձավոր Արեւելքից եւ, առաջին հերթին, Սիրիայից, «Ճշգրիտ տվյալներ են ունեցել»:
«Այդ տվյալները մենք ստանում ենք մի շարք երկրներից, տարբեր աղբյուրներից եւ մեր տարբեր գործընկերներից, Մերձավոր Արեւելքում, Միջին Արեւելքում գործընկեր ծառայություններից», - ասել է Նարիշկինը:

Нарышкин рассказал, откуда у СВР данные о сирийских боевиках в Карабахе
Точные данные об участии боевиков из Сирии в боях в Нагорном Карабахе Служба внешней разведки России получила, в том числе, от партнерских спецслужб стран Ближнего и Среднего Востока, заявил директор СВР Сергей Нарышкин в интервью РИА Новости, которое он дал гендиректору МИА "Россия сегодня" Дмитрию Киселеву.
По словам Нарышкина, о присутствии в зоне боев террористов, в том числе из Ближнего Востока и, прежде всего, из Сирии, у СВР "были точные данные".
"Эти данные мы получаем из целого ряда стран, от разных источников и от разных наших партнеров, партнерских служб на Ближнем Востоке, Среднем Востоке", - сказал Нарышкин.