Մոսկվայում մեկնարկել է մերձկասպյան երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպումը
Մոսկվայում տեղի է ունենում մերձկասպյան պետությունների արտգործնախարարների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։ Սկզբում նախարարները ունեցել են նեղ կազմով հանդիպում։ Այնուհետեւ տեղի է ունեցել ընդլայնված կազմով հանդիպում՝ պատվիրակությունների մասնակցությամբ։
Նշենք, որ մերձկասպյան պետությունների արտաքին գործերի նախարարների հանդիպմանը՝ ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի նախագահությամբ, մասնակցում են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հուսեյն Ամիր-Աբդոլահիանը, Ղազախստանի արտաքին գործերի նախարար Մուրատ Նուրթլեուն եւ Թուրքմենստանի ԱԳ ղեկավար Ռաշիդ Մերեդովը։
Կողմերը քննարկելու են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր՝ ուղղված մերձկասպյան համագործակցության զարգացմանը։

В Москве проходит встреча министров иностранных дел прикаспийских государств в расширенном составе
В Москве проходит встреча министров иностранных дел прикаспийских государств. Вначале министры министры провели встречу в узком составе. Затем состоялась встреча в расширенном составе с участием делегаций.
Отметим, во встрече министров иностранных дел прикаспийских государств под председательством главы МИД России Сергея Лаврова принимают участие министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов, министр иностранных дел Ирана Хусейн Амир Абдуллахиан, министр иностранных дел Казахстана Мурат Нуртлеу и глава МИД Туркменистана Рашид Мередов.
Стороны обсудят вопросы, представляющие взаимный интерес, направленные на развитие прикаспийского сотрудничества.